Fotogalerie 2025
Soutěž v programování - 24. 4.
Ve čtvrtek 24. 4. se uskutečnilo krajské kolo soutěže v programování v Ústí nad Labem. Naši žáci dosáhli nejlepšího možného umístění v obou disciplínách. V kategorii programování mikrořadičů si s obtížnou úlohou výborně poradil a zvítězil Jiří Fáry, který tak obhájil loňské vítězství. V kategorii programování zvítězil Jan Dědič s výborným bodovým ziskem, který mu dává velkou naději na postup do republikového finále, které se uskuteční v červnu v Hradci Králové. Bez šance na postup není ani David Jaroš, který obsadil výbornou druhou příčku. Oba soutěžící vyřešili během čtyř hodin všechny úlohy a navázali tak na úspěšné působení našich žáků z předešlých ročníků.
Bc. František Ševčík
Den Země - 22. 4.
V naší základní škole ve Školní ulici jsme v úterý 22. dubna společně oslavili Den Země, tentokrát s mottem Planeta v našich rukou. Počasí nám přálo a podmínky pro venkovní aktivity byly ideální. Žáci prvního i druhého stupně si užili bohatý program plný zajímavých stanovišť a ekologicky zaměřených aktivit. Mladší žáci se s nadšením zapojili do praktických i hravých aktivit, jako bylo například setí semínek s Ing. Sylvou Jindřichovou. S Mgr. Danielou Papalexisovou děti objevovaly zajímavosti o hmyzu. Pod dohledem Mgr. Boženy Sukové si děti na stanovišti poznávačky procvičily znalosti rostlin a živočichů. S Eliškou Zavadzkou pak trénovaly správné třídění odpadu. Bc. Anna Podzemská připravila ekohry v pohybu. Závěrečnou aktivitou bylo psaní osobních vzkazů naší planetě, které žáci vytvořili společně se svými třídními učitelkami. Starší žáci pracovali na pěti tematických stanovištích. Vyzkoušeli si roli novinářů a vytvářeli ekologické reportáže pod vedením Bc. Karolíny Kořínkové. Mgr. Milena Hoření připravila interaktivní aktivitu na téma klimatické scénáře, při níž žáci diskutovali o klimatických změnách. S Mgr. Gabrielou Purchartovou žáci počítali a analyzovali svou vlastní uhlíkovou stopu. Michaela Carbochová vedla žáky poznávací stezkou, na které si ověřovali své ekologické znalosti a dovednosti. Výtvarnou stránku ekologie objevovali žáci v ekotvořivé dílně s Mgr. Hanou Berounskou. Projektový Den Země v naší škole opět ukázal, že ochrana životního prostředí je nejen důležitá, ale může být i zábavná a inspirativní. Děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli, a těšíme se na příští ročník!
Mgr. Lenka Jelínková, koordinátor EVVO
Dne 22. 4. 2025 jsme ve školní družině
společně oslavili Den Země. Navázali jsme tak na celoškolní dopolední
projektový den. Povídali jsme si o tom, co naší Zemi nejvíce škodí a jak jí naopak
můžeme pomoci. Vyprávěli jsme si o odpadech, jejich třídění a recyklaci, o
ochraně vody, rostlin či zvířat. Děti ve skupinkách plnily hravé úkoly,
ale vyzkoušely si i náročnější vědomostní kvíz s tajenkou. Naše odpoledne
jsme zakončili kreslením obrázků.
Jindra Dvorská
Výlet do Prahy - 7. 4.
V pondělí 7. dubna se uskutečnil výlet do Prahy. Byli jsme na Pražském hradě, kde pro naši třídu byla připravena "Hra na hrad". Když jsme dorazili k Hradu, čekala na nás paní průvodkyně s instrukcemi. Byla nám vysvětlena pravidla hry a poté jsme se přemístili do místnosti, kde jsme zhlédli krátký film. Pak jsme se rozřadili do skupin a následně nám byly rozdány role rádce, kronikáře, učence a kněze. Dorazili jsme do místnosti, kde byla hra započata. Každá skupina měla vyřešit sedm úkolů. Správné odpovědi jsme zaznamenávali do pracovního listu, který nám byl rozdán před zahájením hry. Úkoly se vztahovaly k daným exponátům v místnosti. Po programu jsme se přesunuli do katedrály sv. Víta, baziliky sv. Jiří a Zlaté uličky. Program byl zábavný, interaktivní a zároveň nás obohatil o nové a fascinující informace, které jsme předtím neznali. Těšíme se na další podobné akce, které na nás, doufáme, budou v budoucnu čekat.
Marie Durčeková a Vanessa Bozděchová, 8. C
Trochu jiná výuka v 1. A
V září nastoupilo do 1. A 23 prvňáčků, jejich rodiče věděli, že se budou děti učit číst a psát genetickou metodou, počítat pomocí Hejného metody. Máme za sebou sedm měsíců a v hodinách českého jazyka nás provází učebnice nakladatelství Hanami s Pepou a jeho rodinou, poznáváme přírodu a také něco pěstujeme. Na konci března si děti podle návodu z učebnice zasely řeřichu a pozorovaly v následujících dnech, co se se semínky děje, a zapisovaly do tabulky v učebnici. A protože semínka vyrostla, mohli jsme si udělat i zdravou svačinu. Nyní se učíme poznávat čas. V hodinách matematiky krokujeme, hrajeme autobus, počítáme s hady, stavíme stavby z krychlí a zapisujeme plán stavby, porovnáváme vláčky, hrajeme si na podlaháře a sestavujeme parkety podle podmínek. Naše hodiny matematiky jsou často hlučnější, ale tvořivé, děti na výsledek přijdou svým způsobem, pomocí nějakého fígle, nebo zkouší pokus x omyl. A to je právě výuka Hejného metodou, kde záleží na dítěti, kdy pochopí postup výpočtu, a kde chyba není něco špatného. Také máme za sebou výuku bruslení, která probíhala od ledna do března, a děti ji zvládly na jedničku. První hodiny bruslení byly asi pro sedm dětí skutečně první, ale poslední hodiny už zvládli všichni bez podpory hrazdiček. Vše, co do této doby školáci zvládli, je i zásluha rodičů, ale také práce paní asistentky Terezy. A co nás ještě čeká? Zvládnutí psacího písma, čtení textů a zdokonalování se ve čtení, poznávání dalších matematických prostředí a určitě i školní výlet na konci školního roku.
Mgr. Jitka Liscová, třídní učitelka, Bc. Tereza Slámová, asistent pedagoga
Roudnický dětský sbor v Mnichově Hradišti - 28. 3.
Dne 28. března vyjel Roudnický dětský sbor do Mnichova Hradiště na festival Jarní písnička. Do města ke škole jsme přijeli kolem jedné hodiny. Zamířili jsme na oběd do školní jídelny. Pak jsme se vydali na zříceninu hradu Valečov. Prošli jsme ji, prolezli skalní útvary, v amfiteátru se rozezpívali. Kolem třetí hodiny jsme se vrátili zpět do města. Měli jsme chvilku rozchod na sladké rozptýlení. Zmrzlina byla zakázána. Krátce před koncertem jsme měli rozezpívání a akustickou zkoušku. Kolem páté hodiny jsme se všichni sešli v sále. My jsme zpívali třetí v pořadí. Moc hezká byla závěrečná společná píseň, kterou společně zazpívaly všechny zúčastněné sbory. Po všech vystoupeních následovala after party s palačinkami, jednohubkami a diskotékou. Ve 20:30 jsme odjížděli zpět do Roudnice nad Labem. Slyšeli jsme zhodnocení našeho zpívání sbormistry. Byli jsme pochváleni za vzornou reprezentaci města.
Jakub Havránek, zpěvák 3. hlasu RDS
Divadlo Spejbla a Hurvínka - 27. 3.
Ve středu 27. března se děti z prvních tříd vydaly se svými učitelkami a asistentkami na divadelní představení. S Máničkou šili všichni čerti. Malí diváci se s nadšením ponořili do kouzelného světa loutek a sledovali příběh plný humoru a napětí. Veselé scény, poutavé dialogy a oblíbené postavy dětem vykouzlily úsměvy na tvářích. Nadšené reakce malých diváků byly důkazem toho, že si prvňáčci představení skutečně užili. Po skončení představení měly děti jedinečnou příležitost prohlédnout si loutky zblízka, a dokonce si s nimi i pohrát. Tento zážitek jim umožnil nahlédnout do světa loutkového divadla a vyzkoušet si, jaké to je být loutkohercem. Celou akci završilo společné focení, které bude dětem připomínat krásný kulturní zážitek. Den plný smíchu, pohádkových postav a radosti se dětem i učitelům nesmazatelně vryl do paměti.
Bc. Tereza Slámová
Zima ve 3. B
První měsíce nového roku byly pro naše žáky plné zážitků a nových zkušeností. Hned na začátku února jsme se ponořili do vodních radovánek při plaveckém výcviku. Další zajímavou akcí byla oblíbená ochutnávka sýrů. Děti měly možnost poznat různé druhy sýrů – od klasických plátkových až po jemné žervé. Bylo zajímavé sledovat jejich reakce a slyšet jejich názory na různé chutě a konzistence. Neméně důležitý byl preventivní program "Nenech si ublížit", který žákům přiblížil základní principy sebeobrany a ukázal jim, jak se chovat v nepříjemných situacích. Téma bezpečí je pro nás velmi důležité a věříme, že tento program přispěl k větší jistotě našich žáků. Velkou radost nám udělal také Den matematiky, který pro mladší spolužáky připravili žáci z druhého stupně. Společně si užili spoustu zajímavých úkolů, hlavolamů a her, které ukázaly, že matematika rozhodně nemusí být jen o číslech a rovnicích, ale může být i velkou zábavou. Věříme, že si žáci tyto akce užili a odnesli si nejen nové vědomosti, ale také krásné vzpomínky. Už teď se těšíme na další dobrodružství, která nás čekají!
Mgr. Martina Ševčíková
Světový den vody
Ve školní družině jsme Světový den vody oslavovali několikatýdenním projektovým blokem. Přečetli jsme si Pohádku o kapičce rosy, povídali si o počasí a o koloběhu vody v přírodě. Poslouchali jsme zvuky, které voda umí. Dělali jsme pokusy, pozorovali vodu ve všech jejích skupenstvích. Děti tvořily obrázky, plnily kvízy a prostřednictvím her a naučných videí se dozvěděly nové a zajímavé informace. Cílem tohoto projektu bylo poznat, že voda je nezbytnou součástí našeho života.
Jindra Dvorská
Neotesánek - 19. 3.
Ve středu 19. března k nám do přípravky opět zavítala paní Anežka Grimová, která je všem dětem ve třídě již dobře známá. Sám název besedy dopředu vypovídal o tom, co bude obsahem vyprávění. Pohádka líčila příběhy zlobivého, neposlušného a nevychovaného "NEOTESÁNKA" a to, jaké potíže a nepříjemnosti mu jeho nevhodné chování způsobuje v běžném životě a v nejrůznějších situacích všedního dne. Dějové linie děti nutily zamyslet se nad tím, co je správné a co ne, a vedly je k tomu, aby pomáhaly nalézt Neotesánkovi řešení ve svízelných situacích, do kterých jej zavedlo právě jeho špatné a problematické chování. Předškoláci si tak hravou formou zopakovali důležitá pravidla slušného chování a jednání, která je potřeba uplatňovat jak ve školním kolektivu, tak doma i na veřejnosti. Připomněli si, jak důležité je umět poděkovat, poprosit, pozdravit, ale také se omluvit, neskákat druhým do řeči, slušně stolovat, dbát na čistotu svoji i svého okolí a další neméně důležitá společenská pravidla. Nyní můžeme jen doufat, že nezapomenou tyto nezbytnosti také každodenně používat.
Hana Jeřábková
Den matematiky - 17. 3.
Matematika je předmět, který je důležitý nejen ve škole, ale i v reálném životě. I kvůli tomu se u nás na škole pořádá velmi oblíbený Den matematiky, v němž hrají roli všichni naši žáci. Tento výjimečný den se pojí i s výjimečným datem 14. 3., což značí hodnotu čísla π, ale nás napadlo dětem prodloužit víkend, a uspořádali jsme ho proto v pondělí 17. 3. Cílem bylo spojit třídy, které by se za normálních okolností nespojily, a procvičit si matematiku nevšedním způsobem. Děti z vyšších ročníků si pro ty menší připravily různé matematické hry, aby si také vyzkoušely nelehkou práci učitele, a na oplátku si pak zkusily hru ve formě kvízu týkající se finanční gramotnosti, kterou si pro ně sami učitelé připravili. Celý den panovala ve škole skvělá nálada a všichni byli nadšení z toho, že se mohli matematice věnovat i z jiného úhlu.
Filip Hádek a Jonáš Dvořáček
První školní ples - 15. 3.
V sobotu 15. března 2025 se v Kulturním domě Bechlín uskutečnil první školní ples, který se nesl v jarním duchu s názvem "Vítáme tě jaro". Výzdoba sálu vytvořila kouzelnou atmosféru plnou květin a barev, které symbolizovaly příchod jara. Během večera panovala v sále veselá a přátelská atmosféra. O hudební doprovod se postarala kapela Bonasax, která rozproudila všechny přítomné k tanci. Návštěvníci měli k dispozici fotokoutek, kde si mohli pořídit snímky na památku. Nedílnou součástí večera byla i tombola, ve které se objevily atraktivní ceny. Mezi nejlákavější výhry patřily let vrtulníkem, vyhlídkový let letadlem, let balónem nebo možnost zapůjčení elektroauta na víkend. Skvělé ceny byly možné díky štědrosti našich sponzorů. Velké poděkování patří sponzorům za jejich podporu, díky které jsme mohli uspořádat tak bohatou tombolu. Dále děkujeme kapele Bonasax a všem, kteří nám pomohli s přípravami. Celý ples byl nezapomenutelným zážitkem, který spojil zábavu, hudbu i společenský život naší školy. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se plesu zúčastnili, a těšíme se na další společné akce.
Tým organizátorů: Mgr. Markéta Šmídová, Bc. Michal Brádka, Mgr. Anna Kalousová
Deváťáci učí třeťáky - 10. 3.
Ve čtvrtek se ve třídě třeťáků konala neobvyklá hodina přírodopisu. Místo své paní učitelky je vyučovali starší spolužáci z 9. B Jan Dědič a Anna Hlaváčková, kteří si pro ně připravili zajímavou lekci o minerálech. Hodina začala krátkou přednáškou, ve které se třeťáci dozvěděli, jaké minerály existují, kde se nacházejí a k čemu se využívají v každodenním životě. Deváťáci si připravili ukázky různých druhů minerálů a poutavě vysvětlili jejich vlastnosti. Poté si mladší žáci mohli minerály prohlédnout zblízka pomocí kapesních mikroskopů. Bylo fascinující sledovat, jak se pod zvětšením objevují jemné krystalické struktury a různorodé barvy minerálů. Na závěr si třeťáci ověřili nově nabyté znalosti v pracovních listech. Plnili různorodé úlohy a hledali správné odpovědi na otázky o minerálech. Všichni se s nadšením zapojili a ukázali, že se nejen bavili, ale i mnoho naučili. Hodina byla skvělou ukázkou spolupráce mezi mladšími a staršími žáky. Deváťáci si vyzkoušeli roli učitelů a třeťáci si osvojili nové poznatky hravou formou. Děkujeme 9. B za přípravu a skvělý průběh hodiny!
Mgr. Martina Ševčíková
Společná snídaně v 5. A - 6. 3.
Dnešní ráno bylo pro nás výjimečné. Ještě před začátkem výuky jsme si
všichni společně přichystali snídani. Každý přinesl něco dobrého, ať už pečivo,
ovoce, domácí buchty nebo džus. Všechny dobroty jsme rozložili na velký stůl,
ze kterého si každý mohl vybrat, na co měl chuť. Po jídle jsme se pustili do
úklidu. Každý přiložil ruku k dílu, a tak bylo brzy vše čisté a připravené na
další hodiny. Celou snídani provázela příjemná hudba a veselá atmosféra. Povídali jsme si
o jarních prázdninách, sdíleli zážitky a užívali si společně strávený čas. Všichni si tuto netradiční snídani moc užili. Nejenže se dobře najedli,
ale také se naladili na nový školní den s dobrou náladou a úsměvem na tváři.
Žáci V. A
Únor ve 3. C
Únor byl pro děti ze 3. C velmi zajímavým a pestrým měsícem. Zima nám ukázala svou sněhovou tvář a umožnila tak většině dětí, aby si užívaly zimní radovánky na sněhu i o jarních prázdninách. My jsme se alespoň vydali na zimní procházku do okolí školy a cestou dali ptáčkům nějaké dobrůtky, zadováděli si ve sněhu a postavili i nějaké sněhuláky či zvířátka. 4. února začal také dětem kurz plavání, na který se většina žáků velmi těšila. Ukázalo se, že děti jsou ve vodě skoro jako doma a velmi je nejrůznější pohybové aktivity, ale i plavání ve vodě baví. V prvouce jsme s dětmi začali probírat lidské tělo, jeho stavbu a orgány, k tomu jsme využili i názorný model člověka s jednotlivými orgány, které si děti mohly pečlivě prohlédnout a prozkoumat. Díky projektu Ovoce do škol mohly děti ochutnat nejrůznější druhy plátkových, tvrdých i měkkých sýrů a vybrat mezi nimi vítěze, který nejlépe chutná. Na celé čáře vyhrála gouda.
Mgr. Jana Eliška Hrabánková
Valentýnské vyznání a masopustní veselí v naší škole
V naší škole vládla v posledních týdnech příjemná atmosféra plná lásky a radosti. Žáci se s nadšením zapojili do dvou tradičních akcí – Valentýna a masopustu.
Valentýnské poselství lásky a přátelství
Žáci měli možnost vyjádřit své city a vděčnost prostřednictvím valentýnských přáníček, která mohli vhodit do speciální schránky. Školní parlament se poté postaral o doručení těchto milých vzkazů adresátům, a to jak mezi žáky, tak i mezi učitele.
Kromě valentýnské pošty se žáci pustili do tvorby originální valentýnské dekorace. Každá třída vytvořila srdce, na která napsala svá jména a třídu. Tato srdce se pak spojila do dlouhého řetězu, který ozdobil plot naší školy a vytvořil tak působivou valentýnskou instalaci.
Masopustní rej a kreativní výzdoba tříd
Žáci se s velkým zápalem pustili do výzdoby dveří svých tříd. Kreativitě se meze nekladly a každá třída se snažila o co nejoriginálnější a nejzábavnější výzdobu. Školní parlament měl nelehký úkol vybrat tři nejkrásnější výzdoby na 1. stupni a na 2. stupni. Na prvním stupni jednoznačně zvítězila třída 5. A, se stejným počtem bodů se pak společně o druhé a třetí místo dělí třídy 2. A, 3. A a 3. B. Na druhém stupni svou výzdobou ostatní porazila třída 8. C, druhé místo obsadila třída 7. A a třetí místo třída 7. B.
Obě akce se setkaly s velkým ohlasem a přispěly k upevnění kolektivu a vytvoření příjemné atmosféry v naší škole. Děkujeme všem žákům a učitelům za jejich aktivní účast a těšíme se na další společné akce.
Jitka Kordačová a Vlaďka Špimrová, koordinátorky školního parlamentu
Bruslení 5. C
V pátek 22. listopadu 2024 jsme šli s naší
paní učitelkou Janou Diviákovou na první hodinu bruslení. Ze školy jsme vyšli
v polovině třetí vyučovací hodiny, abychom si vyzkoušeli, jak dlouho nám
bude trvat cesta. Hned v tento pátek jsme se naučili základy bruslení a ti,
kteří na bruslích nikdy předtím nestáli, si pomáhali hrazdičkou. Druhou hodinu
jsme měli lehčí překážkovou dráhu, kterou všichni skvěle zvládli. Na třetí
hodině jsme měli velice zábavnou aktivitu – slepičí tanec na ledě, kde nám
pustili i hudbu a užili jsme si u toho spoustu legrace. Následující hodiny se
náročnost čím dál tím víc stupňovala, ale paní učitelka nás všechny kroky
skvěle a zábavně naučila. Poslední den jsme si užili nejvíce, jelikož byla
nejzábavnější překážková dráha s volným stylem bruslení. Před jarními
prázdninami nám tato tělesná výchova skončila a těšíme se na gymnastiku
s atletikou. Jsme prostě sportovci!
Žáci V. C
Osová souměrnost
V hodinách matematiky v 6. ročníku jsme se zabývali problematikou osové souměrnosti. Dokreslovali jsme obrázky, rýsovali shodné obrazy úseček, trojúhelníků i čtyřúhelníků. Velmi nás bavila hra s magnetickými tvary, ze kterých jsme skládali souměrná tělesa. Vytvářeli jsme i mimozemšťany z vlastních jmen, které nám zdobili nástěnky. Zjistili jsme, že tuto souměrnost můžeme pozorovat všude kolem nás.
Mgr. Petra Skalová a Mgr. Jitka Vyoralová
Rodiče představují svoje povolání - 7. 2.
V lednu jsme ve škole přivítali speciálního hosta – pana Sedláčka, tatínka jednoho z našich žáků. Pan Sedláček pracuje ve společnosti Mondi a přišel dětem přiblížit svou profesi a výrobu papírových pytlů. Během poutavé prezentace vysvětlil žákům celý proces výroby – od surovin až po hotový výrobek. Děti se dozvěděly, jak důležitou roli hraje papírový obal v každodenním životě a jakým způsobem se dbá na ekologii a udržitelnost. Po přednášce si žáci mohli prohlédnout různé výrobky, které pan Sedláček přinesl ukázat. Velkým zpestřením byla soutěžní kvízová hra, ve které si děti mohly ověřit své nově nabyté znalosti. Na závěr dostaly malý dáreček, což jim udělalo obrovskou radost. Moc děkujeme panu Sedláčkovi za jeho čas a ochotu podělit se o své zkušenosti. Jsme rádi, že rodiče našich žáků mají zájem o vzdělávání dětí a aktivně se zapojují do školních aktivit!
Mgr. Martina Ševčíková
Kreativní dopoledne ve školní družině pro žáky s SVP - 7. 2.
V pátek se v prostorách školní družiny konala jedinečná akce pro děti s SVP, kterou s láskou a pečlivostí připravili asistentky a asistenti pedagoga. Celé dopoledne se neslo v duchu kreativity, radostí a společného tvoření. Hlavním bodem programu byla dílna, kde si děti mohly vyrobit vlastní papírové klauny s tématem masopustu. Barevné stuhy, pestré masky a tradiční motivy dodaly klaunům jedinečný vzhled. Malí tvůrci si s nadšením vybírali vzory, zdobili je a nakonec si své výtvory mohli odnést. Děti měly také možnost nechat si na obličej namalovat obrázek divadelními barvami od žákyně Violy Bukovské. Kreativní činnost byla doplněna sladkým občerstvením. Asistenti připravili čerstvé koblihy, které k masopustu neodmyslitelně patří. Děti si s chutí pochutnávaly na této tradiční pochoutce. Celé dopoledne proběhlo v přátelské atmosféře, kde se děti nejen bavily, ale také rozvíjely své dovednosti a kreativitu. Na závěr akce se všichni účastníci společně vyfotili, aby měli krásnou památku na tento povedený den. Asistenti pedagoga opět ukázali, že jejich práce přesahuje hranice běžné výuky – vytvářejí prostředí plné podpory, radosti a společných zážitků. Podobné akce dokazují, jak důležité je dětem s SVP poskytovat nejen vzdělání, ale i prostor pro tvořivost a sociální interakci.
Bc. Tereza Slámová
Kosmický týden ve školní družině
"Pohodlně se položte, za okamžik vyplouváme …" Takto zněl pokyn na počátku naší dobrodružné výpravy kosmickou lodí do vesmíru, na který se děti ze školní družiny při ZŠ Školní vydaly spolu s křečkem Elonem. Netrvalo dlouho a my jsme se prostřednictvím čtyřicetiminutové 3D projekce ve speciální promítací kopuli mobilního planetária přenesli do vesmíru a zase zpět. Tato výprava tak odstartovala náš kosmický týden volnočasovými aktivitami, kterým jsme se věnovali po dobu několika dnů v letošním zimním období. Následným tvořením a vyráběním spolu s netradičními hrami a činnostmi jsme si tak interaktivní formou přiblížili toto populární téma.
Bc. Petra Kordová a Jindra Dvorská
Přípravka v zábavním centru Méďa v Bohušovicích - 21. 1.
V
úterý
21. ledna vyměnila přípravka den učení za den výletní. Vyrazili jsme
vlakem směr Bohušovice nad Ohří. Čekal na nás den plný zábavy a
radovánek v dětském centru Méďa. Maminka Matýska Bryknara nám totiž
věnovala vstupenku pro všechny děti naší
třídy. Dostali jsme tak od ní krásný vánoční dárek. V herně se mohl
každý z nás vyřádit dle libosti – jezdili jsme na
skluzavkách, prolézali nejrůznějšími prolézačkami, nořili se do hromady
měkounkých míčků, jezdili na autíčkách a mnoho a mnoho dalšího. Byl to
bezva den!
Hana Jeřábková a děti z přípravné třídy
Lyžařský kurz ZŠ a MŠ Školní - 11. až 18. 1.
V sobotu 11. ledna 2025 dopoledne jsme vyrazili z Roudnice na chatu Arniku v Roudnici v Krkonoších. Po příjezdu jsme si všichni vybalili a šli na procházku k vleku Vurmovka. Večer jsme se rozdělili do pěti družstev na večerní aktivity. V neděli a v pondělí jsme dopoledne i odpoledne strávili na sjezdovce, kde jsme se za pomoci našich instruktorů učili lyžovat, nebo zdokonalovat ve svých dovednostech v daných skupinách. Skoro každý večer si jeden tým připravil jednu hru na přemýšlení a druhou na rozvoj pohybové zdatnosti. Pondělní podvečer nám po lyžování obohatila přednáška místní horské služby. V úterý dopoledne jsme šli na běžky a odpoledne na procházku. V týmech jsme si zahráli koulovačku. Před večeří nás čekala přednáška o KRNAPu. Ve středu se devět odvážlivců zúčastnilo celodenního výletu na běžkách na Dvoračky. Mezitím ostatní jeli také na běžkách okruh po poli a odpoledne na nich ještě dováděli. Ve čtvrtek se všichni zúčastnili přípravy na závody na sjezdovce. V pátek dopoledne proběhly závody na běžkách, odpoledne ve slalomu na lyžích. Po večeři byly vyhlášeny výsledky závodů a celotýdenních skupinových aktivit. Večer jsme si zpestřili diskotékou. Ráno už jsme vyrazili směrem k domovu. Lyžařský kurz byl skvělý nejen proto, že tento rok napadlo hodně sněhu, ale i díky mladším účastníkům, kteří se k nám letos přidali.
Zuzana Jandová, 7. A
Ptáci v zimě
V lednu jsme se mimo jiné věnovali ptáčkům v zimě. Výtvarně jsme si je zpracovávali z papíru a pozorovali je při procházkách v okolí školy. Poznávali jsme sýkorky, vrabce, strakapoudy i další návštěvníky krmítek v zimě. I naše děti vědí, jak je důležité se o ptáčky v zimě starat, proto ve školní družině pro ně připravily různé směsi ze zrní, ovoce a vloček. A hurá sypat do krmítek. Při této aktivitě si také děti uvědomí potřebu pomoci ptákům v zimních měsících. Zároveň se naučí a vyzkouší si, jak ptákům mohou pomáhat.
Jindra Dvorská